Forum o rybach i innych ;]

Po prostu forum xD


#1 2008-10-16 08:22:18

☆_K@mil_Sniper_Brc_☆

=>BoSs FaYeR de PoWeR<=

10756308
Zarejestrowany: 2008-10-13
Posty: 18
Punktów :   

Ogólnie ;]

Kiedy zaczynałem pisać ten artykuł, zastanawiałem się od czego zacząć.
Będąc na rybach spotkałem wędkarza, zaczeliśmy rozmowe, a że to był już prawie koniec sezonu, myślałem że będzie miał coś do powiedzenia. Po chwili rozmowy okazało się, że wędkarz już od czerwca nie złowił żadnej ryby xD. Gdzie leżał problem jego nieudanego wędkowania? Okazało się za chwile, że ów wędkarz nie potrafił nawet odróżnić leszcza.

Pierwszy tajnik wędkarskiego sukcesu, to nic innego jak Wiedza
Wiedza
Aby skutecznie wędkować potrzebne nam jest troche wiedzy na temat, sposobu zerowania danego gatunku ryb, o jakiej porze ta ryba najlepiej żeruje i w jakich porach roku. Ciężko by nam było łowić leszcze z powierzchni wody, czy też karpia na muchę. Musimy poznać techniki podawania przynęt dla różnych gatunków ryb, czy sposoby zanęcania.
Kiedyś szukałem woblerów i trafiłem na artykuł, sprzedam woblery. Rozbawił mnie jeden cytat z tego artykułu, a mianowicie wyglądał nastepująco : Moje woblery są bardzo łowne.
Od razu przypomniał mi sie film Sami Swoi, tam tez był kot bardzo łowny, do czego zmierzam. Dla porównania dam dwa woblery, jeden za 100 zł, a drugi za 5 zł. Wiadomo że ten za 100 zł będzie 10 razy przereklamowany, a ten za 5 zł poprostu sobie leży na półce.

Wyobrazmy sobie teraz doświadczonego wędkarza, który czytał, słuchał i analizował spstrzezenia innych wędkarzy. Kupuje tego za 5 zł, a tego za sto złotych kupuje kompletny laik. Każdy wędkarz wie że ten co czytał i analizował złowi więcej ryb niż ten co nie ma zamiaru nikogo słuchać.
Niema idealnie zrobionych woblerów, to sposób prowadzenia przynęty doprowadzi nas do sukcesu. Inaczej prowadzi sie przynęty gumowe, inaczej woblery, a jeszcze inaczej wahadłówki. Jednak do tego potrzebna nam jest wiedza.

Kulki proteinowe jedna z lepszych przynęt karpiowych ( ostatnio coraz wiecej osób pisze na temat ich szkodliwości dla karpi) , jednak te kulki będą skuteczne tylko wtedy gdy podnęcimy nimi łowisko przez minimum tydzień czasu. Jednak i tu tez nam jest potrzebna wiedza, by wiedzieć gdzie nimi nęcic , co dodawać do zanęty i jak je zakładać na haczyk.
Nawet przygotowanie zanęty będzie wymagać od nas skupienia i przeczytaniu paru opini jak wyrabiać zanęte, w większości są to bazy zanętowe gdzie należy dodać jeszcze paru specjałów by mogla być skuteczna.

Podsumowując dział "wiedza wedkarska" . Tylko od naszej wiedzy zależy jak będziemy łowić ryby, pamiętajmy jednak że nie ma skutecznej przynęty, jest tylko odpowiednie przygotowanie łowiska jak i zanęcenie i odpowiednie podanie przynęty.
Krzys z amurem 8 kg

Drugim tajnikiem równie ważnym jak wiedza jest cierpliwość
Jeśli będziemy wszystko robić nerwowo, gonić z miejsca na miejsce, okaże sie że nie dość ze jesteśmy zmęczeni, to z naszych połowów też nic nie będzie. Na temat naszej cierpliwości nie bede sie rozpisywał.
Pamiętajmy, że najlepszym tajnikiem wędkarskiego sukcesu jest wiedza i cierpliwość.



Jadę Cię,więc nie płacz,nie będzie źle.
Zagrajmy na Sawna,zagrajmy na DE,ale i tak wiesz,że nie pokonasz Mnie!
Wchodzisz na stronke!Patrzysz na skład i co widzisz?Ten mega Fakt!
JA potęgą będzie zawsze i wszędzie,nawet,gdy na tym świecie nas już nie będzie!
Mnie nie pokonasz nigdy,nawet jak pomocy szukasz u innych!
Z moim wojskiem rozjebie całą twoją wioskę!
Zanim zdążysz krzyknąć Rany Boskie!
Słuchajcie wszyscy z tego miasta,
Podnieście ręce i zacznijcie klaskać!
Kto się boi wilka złego?
Raz,dwa,trzy...mam czwartego!
Jeden,drugi,trzeci,czwarty,czy to są jakieś żarty?
Każdy wie,że JA to potęgą,nawet,gdy jest to dla was udręka!
Nie śnisz,o pokonaniu mnie,bo to dla Ciebie tylko pewien czas!I tak nie pokonasz mnie!
Tworze historie,a legenda o mnie to FAKT!!!
http://img225.imageshack.us/img225/6268/jasamatynierx8.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tiersen.pun.pl www.jdyt2.pun.pl www.beybladefans.pun.pl www.umarlipoeci.pun.pl www.bloodman.pun.pl